Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Croatian
English
Polish
Slovak
Skype Me™!

Rezervacija

Format: 16.08. 2022
Format: 16.08. 2022

O windsurfingu

Poluotok Pelješac  je oduvijek bio jedan od najzanimljivih  surferskih  destinacija u Europi i njegova popularnost i dalje raste u posljednjih nekoliko godina.

Zahvaljujući svom jedinstvenom geografskom položaju kanal je na južnom dijelu poluotoka idealnim mjestom za ovaj sport. Stalna prisutnost vjetra, idealna temperatura mora (od Travnja do Studenog 17-26C) i ugodno primorsko okruženje jamči kvalitetan odmor.

Perna-Kučište  je  udaljena samo 3,5 kilometara od grada Orebića i 1,5 km od otoka Korčule, koji su poznati turistički i kulturni centri. Naša škola jedrenja na dasci nalazi se manje od 4 km od grada Orebića. Uz prikladnu klimu i stabilno vrijeme u ovom području ima tijekom cijele sezone dovoljno vjetra za jedrenje.

Naša škola jedrenja na dasci je idealno mjesto ne samo za početnike, ali i za one koji se posvećuju ovom sportu duže.

Vjetar

Pogodan geografski položaj u sredini Pelješkog kanala pruža dovoljno vjetra od 10-40 čvorova tijekom cijele sezone.

Ovo je mjesto za sve surfere bili to početnici ili napredniji surferi. Tijekom dana vjetar puše različitom jačinom tako da su tu idealni uvjeti za poboljšanje tehnike za surfere na bilo kojoj razini.

Prijepodne je idealno za početnike. Puše večinom jugo koje je u našoj uvali bliže obali slabije. Za naučiti osnove jedrenja uopče nije teško. Na slabijem vjetru mogu i napredniji surferi trenirati teže okrete. Što dalje se ide od obale to je i intenzivnost vjetra jača.

Posljepodne puše maestral kad već mogu voziti prilično iskusni windsurfisti. Ipak je tu i dalje sigurno mjesto za početnike zahvaljujuči uvali.

O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu
O windsurfingu